Najlepsze miejsca na trekking w IndiachNie ma to jak ucieczka od zgiełku miasta, aby podnieść się na duchu. Wybierz się na spacer po lesie lub wzgórzach, a zobaczysz, że poziom twojego stresu natychmiast spadnie. Wszyscy potrzebujemy tego czasu, w którym możemy odłączyć się od pracy, szkoły i obowiązków domowych, aby po prostu udać się w miejsce, w którym nie mamy zasięgu sieci komórkowej i panuje spokój. Idealnym miejscem dla Ciebie jest prawdopodobnie szlak trekkingowy! Nic nie pobije powrotu do natury w postaci wędrówki przez piękny las lub górski szlak. Oto nasza lista 5 najlepszych miejsc w Indiach na trekking. Jeśli chcesz podjąć ekscytujące wyzwanie i jednocześnie zaczerpnąć świeżego powietrza, są to świetne opcje, które sprawią, że poczujesz się po nich odświeżony!

Himalaje

W Himalajach znajdują się jedne z najpiękniejszych trekkingów na świecie. Najbardziej znanym trekkingiem w Himalajach jest Annapurna trek. Jest to idealne miejsce na wyzwanie, jeśli masz ochotę na prawdziwą przygodę. Trasa trekkingu podzielona jest na dwie, przy czym pierwsza część podróży jest stosunkowo łatwa. Druga część jest prawdziwym wyzwaniem, ponieważ będziesz wspinać się na bardzo dużych wysokościach z kilkoma stromymi wspinaczkami po drodze. Jeśli szukasz czegoś mniej wymagającego, trekking Everest Base Camp jest świetną opcją. Wędrówka prowadzi przez różne strefy klimatyczne Himalajów, od tropikalnych dżungli Terai po jałowy płaskowyż tybetański. Zobaczysz niesamowite krajobrazy i dziką przyrodę, a trekking jest doświadczeniem raz w życiu.

Pustynny trekking w Indiach

Jeśli jesteś spragniony trochę samotności, to nie możesz pokonać indyjskiej pustyni. Istnieje wiele różnych pustynnych krajobrazów do wyboru, każdy z nich ma swój własny urok. Jeśli szukasz bardziej ekstremalnych wrażeń, możesz wybrać się na trekking przez pustynię Thar, rozległe pasmo ziemi w zachodnich Indiach, gdzie znajdują się słynne wydmy Jaisalmer. Jeśli masz ochotę na bardziej spokojne doświadczenie, to możesz rozważyć Wielką Pustynię Indyjską. Ten obszar jest bardzo odległy, więc będziesz miał dużo prywatności podczas spaceru przez pustynny krajobraz. A jeśli naprawdę chcesz zejść z utartych szlaków, to jest jeszcze Pustynia Radżastanu, która znajduje się na dalekim zachodzie stanu i jest bardzo daleko od głównych miast i miasteczek Radżastanu.

Wielka Pustynia Indyjska

Wielka Pustynia Indyjska znajduje się w północnej części Indii, biegnie od Radżastanu w dół do indyjskiego stanu Gujarat. Krajobraz pustyni jest bardzo zróżnicowany, z wydmami piaskowymi ciągnącymi się aż do wybrzeży Gujaratu na zachodzie. Na pustyni znajdują się również słynne jeziora Sambhar i Rann. Jeśli szukasz pustynnego trekkingu, to możesz zacząć od Thar lub Wielkiej Pustyni Indyjskiej, która jest dużym obszarem pustyni w północnej i zachodniej części Indii. Jeśli chcesz zejść z utartej ścieżki i zobaczyć zupełnie inną stronę pustyni, to Wielka Pustynia Indyjska jest idealnym miejscem dla Ciebie. Będziesz mógł doświadczyć wyjątkowego krajobrazu pustyni i nie zobaczysz wielu innych turystów. Pustynia jest jednym z najmniej odwiedzanych miejsc turystycznych w Indiach, więc będziesz miał dużo prywatności.

Hill Stations for Trekking in India

Jeśli jesteś po trekkingu, który jest nieco bardziej luksusowy, to rozważ skierowanie się do jednej z wielu indyjskich stacji górskich. Są to miejsca, do których Brytyjczycy udawali się, aby uciec przed letnim upałem, a teraz są absolutnie idealne na trekking. Najlepszy czas na odwiedzenie tych miejsc to okres od października do lutego, kiedy pogoda nie jest tak gorąca. Jeśli wybierzesz się w tym czasie, będziesz miał wiele opcji na trekking. Możesz wybrać trekking wokół wzgórz, lub możesz wspiąć się na szczyt niektórych stacji. W większości tych miejsc można znaleźć przewodniki trekkingowe, więc upewnij się, że sprawdzisz opcje przed wyjazdem.

Kodaikanal

Kodaikanal to piękna stacja górska w południowej części Indii. To miejsce jest idealne do trekkingu, zwłaszcza jeśli jesteś zainteresowany poznaniem niektórych naturalnych krajobrazów południowych Indii. Możesz wędrować do pasma górskiego Sivagiri, wzgórz Tirumogam i wzgórz Pothavil. Kodaikanal jest szczególnie dobry do trekkingu, ponieważ nie jest bardzo ruchliwym miejscem turystycznym, więc nie będziesz miał do czynienia ze zbyt wieloma ludźmi. Jest to również świetne miejsce, jeśli jesteś zainteresowany dziką przyrodą. Prawdopodobnie zauważysz kilka dzikich zwierząt, takich jak lamparty i słonie, gdy będziesz na szlaku.

Nie ma to jak ucieczka od zgiełku miasta na wędrówkę po górach lub lasach. Wszyscy potrzebujemy tego czasu, w którym możemy odłączyć się od pracy, szkoły i obowiązków domowych, aby po prostu pójść gdzieś, gdzie nie ma zasięgu telefonu komórkowego i jest cisza i spokój. Idealnym miejscem dla Ciebie będzie prawdopodobnie szlak trekkingowy! Nic nie pobije powrotu do natury w postaci wędrówki przez piękny las lub górski szlak. Oto nasza lista 5 najlepszych miejsc w Indiach na trekking. Jeśli chcesz podjąć ekscytujące wyzwanie i jednocześnie zaczerpnąć świeżego powietrza, są to świetne opcje, które sprawią, że poczujesz się po nich odświeżony!