Porady jak ćwiczyć w domu: Najlepsze porady dotyczące treningu w maratonie górskim dla CiebieNie jest łatwo znaleźć czas i motywację do ćwiczeń w domu. Jednak dla tych, którzy nie mogą wychodzić na zewnątrz tak często, jak by chcieli, ćwiczenia w zaciszu własnego domu mogą być błogosławieństwem. Ćwiczenia w domu nie tylko uchronią Cię przed niesprzyjającą pogodą lub dużymi opłatami za członkostwo w siłowni, ale także zapewnią Ci doskonałą okazję do pracy nad swoimi celami fitness. Poniżej przedstawiamy kilka szybkich i prostych sposobów na rozpoczęcie ćwiczeń w domu. Nie musisz dołączyć do siłowni lub kupić drogiego sprzętu do tych ćwiczeń; wszystko czego potrzebujesz to około 30 minut czasu, kilka mebli, a może mata do jogi, jeśli masz jeden leżący gdzieś.

Podstawy treningu siłowego

Jeśli chcesz uzyskać kondycję, schudnąć lub zbudować mięśnie, musisz włączyć trening siłowy do swojej rutyny fitness. Trening siłowy to każdy rodzaj ćwiczeń, który wykorzystuje opór (ciężarki, ciężar własnego ciała lub rozciągliwą taśmę) do budowania mięśni. Kiedy wykonujesz trening siłowy, tak naprawdę uszkadzasz swoje mięśnie. To dobra wiadomość, ponieważ gdy mięśnie się zagoją, są silniejsze niż wcześniej. Dlatego ludzie podnoszący ciężary mogą budować mięśnie i zwiększać swój metabolizm nawet podczas odpoczynku. Więc kiedy jesteś w spoczynku, twoje ciało nadal pracuje w kierunku swoich celów fitness.

Ćwiczenia cardio dobre na poprawę kondycji

Istnieje wiele ćwiczeń cardio, które możesz wykonać w domu, takich jak jazda na rowerze, pływanie lub jogging w miejscu. Jazda na rowerze to świetny sposób na budowanie wytrzymałości i elastyczności w nogach, ale nie jest to najlepsza opcja, jeśli szukasz utraty wagi. Jogging w miejscu jest świetny dla początkujących, ponieważ jest mało aktywny i nie obciąża zbytnio stawów. Jeśli jesteś bardziej zaawansowany, możesz uprawiać jogging na zewnątrz, jeśli pozwala na to pogoda. Jeśli chcesz zbudować mięśnie i jednocześnie spalić kalorie, spróbuj wykonać kilka przysiadów trzymając talerz w powietrzu. Możesz również wykonać kilka podnoszeń nóg siedząc na krześle. Jeśli szukasz wyzwania, spróbuj wariacji na temat deski. Zacznij od 30 sekund i pracuj aż do minuty lub dłużej.

Joga dla elastyczności i siły rdzenia

Jeśli chciałbyś się rozciągnąć i zrelaksować, wykonaj kilka póz jogi. Joga jest świetna dla elastyczności i zwiększenia nastroju w ogóle. Ma również wiele innych korzyści zdrowotnych, takich jak zmniejszenie stresu i niepokoju, poprawa snu i obniżenie ciśnienia krwi. Joga może również pomóc Ci zbudować siłę rdzenia i poprawić swoją postawę, więc jest to świetne ćwiczenie dla początkujących, którzy próbują dostać się do kształtu. Istnieje wiele pozycji jogi, które są świetne dla początkujących. Świetną pozycją dla elastyczności jest siedząca pozycja łuku. Świetną pozycją dla siły rdzenia jest pozycja mostu. Aby uzyskać więcej póz i informacji, sprawdź Yoga Journal.

Ćwiczenia na skakance dla siły nóg i cardio

Jeśli szukasz sposobu na podniesienie tętna, a jednocześnie zaangażowanie całego ciała, spróbuj ćwiczeń ze skakanką. Ćwiczenia ze skakanką są świetne dla cardio, zwłaszcza jeśli dodasz trochę oporu (jak ważona lina do skakania). Ćwiczenia skokowe, takie jak przysiady skokowe i wypady skokowe są również doskonałe do budowania siły i mięśni w nogach. Zacznij od kilku zestawów tych i zobacz, czy możesz kontynuować. Możesz również wykonać skoki na skakance, ale upewnij się, że robisz je z odpowiednią formą, aby uzyskać jak najwięcej z ćwiczenia. Jeśli chcesz przynieść w ramionach, spróbuj zrobić jumping jacks trzymając hantle w każdej ręce. Dla pełnego treningu ciała, spróbuj zrobić jumping jacks, przysiady skokowe i kilka pompek.

Ćwiczenie w domu nie oznacza, że skąpisz na intensywności lub częstotliwości swoich treningów. Przy odrobinie kreatywności i pomysłowości, możesz zaprojektować wydajną i skuteczną rutynę treningu domowego, która pomoże Ci osiągnąć Twoje cele fitness i zdrowotne. Tak więc, śmiało, postawić swoją najlepszą stopę do przodu, i ćwiczyć z domu. Nie ma powodu, aby pozwolić pogoda lub brak czasu stanąć na drodze do celów fitness.